top of page

kadra

Poznaj nasz zespół instruktorów
Dyplom.jpg
Robert Nowakowski

właściciel,
instruktor AutoCAD / Autodesk, GstarCAD,
instruktor wspinaczki sportowej AWF/ ekiper PZA,
instruktor wspinaczki terapeutycznej OzN,
Taternik Samodzielny / Taternik Jaskiniowy,
instruktor Alpinistycznych Technik Linowych,
instruktor/ratownik parków linowych,

instruktor pierwszej pomocy EFR / ERC / AHA / KSRG,
strażak / ratownik KPP, ratownik drogowy,
inspektor ochrony przeciwpożarowej,

4 lata w służbie GOPR,
pedagog

Od 1992 r. zawodowo związany z tworzeniem dokumentacji technicznej w wielu polskich firmach oraz korporacjach zagranicznych.

Przez szereg lat ręcznej pracy przy desce kreślarskiej w roku 1996 poznał i zakochał się w programie AutoCAD.


Od tej pory ciągle doskonali swój warsztat pracy potwierdzając zdobyte umiejętności corocznym dyplomem AutoCAD Certified Professional. Certyfikat taki w najnowszej wersji posiadają tylko 2 osoby w Warszawie.

 

Jako Autodesk Authorized Training Center Instructor przeprowadził ponad 9 tysięcy godzin zegarowych szkoleń dla osób prywatnych, uczelni i firm.

 

Na co dzień ściśle współpracuje z jedną z większych angielskich korporacji projektowych „Waterman International Polska” Sp. z o.o. na stanowisku "CAD Managera, Kierownika ds. sprzętu komputerowego i programów CAD” tworząc i dbając o utrzymanie szeroko pojętych instrukcji usprawniających pracę zespołową ponad 80 pracowników biura z dziedziny CAD tzw. CAD Standards.

Czynny wykładowca programu AutoCAD w Autoryzowanych Centrach Szkoleniowych Autodesku - firmie ABCAD, PROCAD, CADSoft, Altkom, AECDesign, 4Group.

 

Oprócz uprawnień instruktora AutoCAD czynnie działa i rozwija swoje pasje jako:

·        instruktor pierwszej pomocy  EFR / ERC / AHA oraz ratownictwa specjalistycznego,

·        strażak ratownik KSRG, ratownik drogowy, inspektor ochrony ppoż.,

·        instruktor wspinaczki sportowej oraz ekiper Polskiego Związku Alpinizmu., ratownik GOPR kandydat

 

Przeszedł wiele szkoleń branżowych w tym Kurs Ratownictwa Lawinowego, który miał na celu przygotowanie teoretyczne i praktyczne do poruszania się w terenie zagrożonym lawinami oraz nabycie umiejętności pomocnych przy samodzielnej akcji ratowniczej w lawinisku oraz Kurs Ratownictwa z Kolei Linowych. Obecnie jest Stażystą w formacji Gopr Grupie Jurajskiej.

 

Jest członkiem Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego, Warmińsko-Mazowieckiego Klubu Speleologicznego "Speleon" oraz Speleoklubu Łódzkiego.

 

Po Tatrach Polskich chodzi od zawsze :-)

darek.jpg
Dariusz Kujawski

ratownik KPP / SOPR,
instruktor Alpinistycznych Technik Linowych,
taternik, alpinista, speleolog
magda.jpg
Magdalena Arciszewska

instruktorka biegania i dietetyki,
pasjonatka górskich wycieczek,

rowerzystka, tłumaczka
 

Od 2008 roku związany ze wspinaczką skałkową, taternictwem jaskiniowym
i alpinizmem. Uczestnik i prowadzący wielu wypraw alpejskich i górach Kaukazu. Członek klubu jaskiniowego Speleon. Autor książek o tematyce górskiej.

 

Aktywnie szkoli w zakresie pierwszej pomocy medycznej.
Członek Specjalistycznego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (SOPR).
Czynny ratownik zabezpieczający medycznie Góry Świętokrzyskie.

Wyczynowa biegaczka od ponad 25 lat. 

Uprawia ten sport w każdej wolnej chwili o każdej porze roku. Wspomaga swoją kondycję treningami lekkoatletycznymi na siłowni oraz dietą, którą sama tworzy, personalizuje i kontroluje.

Uwielbia długie górskie piesze wędrówki jak i wysiłkowe maratony w trudnym terenie. Ostatnio -  złoty medal w Biegu GOPR na Jurze Krakowsko -  Częstochowskiej na dystansie 30 km w terenie górskim. Jako jedyna kobieta - ukończyła wojskowy obóz przetrwania / selekcji GORUCK America w 2017
a następnie w 2018 roku !!!

Doskonale radzi sobie w pracy z ludźmi przekazując im swoją pasję oraz dbając
o bezpieczeństwo podczas zajęć. Wielokrotna medalistka maratonów
i półmaratonów w New York'u, gdzie mieszkała ponad 20 lat.

Tam też doskonaliła codziennie praktyczną znajomość języka w różnych dziedzinach życia. Po latach stał się jej drugim a może nawet pierwszym językiem. Dzięki temu świetnie poprowadzi dla Ciebie, Waszej firmy zajęcia również w języku angielskim. 

Miłośniczka podróży po pięknych zakątkach Świata.

Włodzimierz Szczeciński

instruktor i ratownik parków linowych,
wspinacz skalny oraz halowy, ratownik KPP,
inżynier sztucznych obiektów wspinaczkowych,
grotołaz, pasjonat surviwalu,
przewodnik miejski, pedagog
Jerzy Lewandowski

alpinista przemysłowy,
strażak / ratownik KPP,
operator sztucznych ścian wspinaczkowych.
pasjonat surviwalu

Jego specjalnością jest budowa sztucznych obiektów wspinaczkowych, w której to właśnie realizuje  swoją pasję do wspinaczki już od ponad 20 lat. Pamięta jeszcze czasy ścianki Diamir :-).

Doskonale włada językiem angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim a umiejętność tą świetnie wykorzystuje m.in. w pracy w charakterze przewodnika miejskiego po Warszawie oraz w pracy w parkach linowych czy na ściankach wspinaczkowych.

Zawsze chętny do pomocy z wielkim zapałem ratowniczym - chętnie doskonali swoje umiejętności również w tym zakresie.

Od niedawna zapalony grotołaz - szykuje się na kurs taternika jaskiniowego. Operacje sprzętowe jak najbardziej się tutaj wpisują.

Prywatnie pasjonat elektroniki, oświetlenia, gitarzysta, kompozytor.

Od lat pracuje przy wszelkiego rodzaju pracach alpinistycznych poprzez imprezy teambuildingowe, parki linowe, budowy ścian wspinaczkowych, czy prace alpinistyczne na obiektach przemysłowych o każdej porze roku: zbijanie tynków, sopli, zawieszanie reklam, ochrony przeciw ptakom, odśnieżanie dachów
i terenów trudnodostępnych, mycie szyb i prace na elewacjach budynków.

 

Jeśli szukacie pasjonata jazdy na rolkach i długich pieszych wycieczek najlepiej po górach oczywiście - nie wahajcie się do niego zgłosić.

Surviwalowo - przetestował już chyba wszystkie sposoby nocowania w terenie :-)

Viktor Kulchytskyi

wspinacz halowy i skałkowy,
taternik jaskiniowy,
instruktor i ratownik parków linowych,

instruktor EFR, AHA,
ratownik drogowy, ratownik KPP,

projektant  MEP, specjalista IT, informatyk
Robert Siwek
technik architekt,
ratownik KPP,
rowerzysta
 

Z zawodu projektant instalacji sanitarnych, profesjonalnie projektuje instalacje w 2D oraz 3D na różnych platformach programowych. Branża IT również nie jest dla niego tajemnicą.

Jego pasją  jest  wspinaczka oraz ratownictwo medyczne. 

Instruktor Pierwszej Pomocy AHA (BLS, AED) oraz EFR.

Alpinistyczne techniki linowe nie mają przed nim żadnych tajemnic.

Pasjonat AutoCAD’a z blisko 30 letnim doświadczeniem w pracy z tym programem w wielu pracowniach architektonicznych przy wykonywaniu projektów architektoniczno-budowlanych i branżowych.

 

Swoją przygodę z AutoCAD’em rozpoczął już w maju 1992 r. jeszcze na DOS’owej platformie w wersji R11. Jest otwarty na nowe pomysły i wyzwania, ciągle aktualizując swoją wiedzę na temat nowych wersji programu.

 

Nabyte doświadczenie pozwoliło mu wprowadzać standardy i usprawniać pracę pracowni, w których pracował. Opracowywał dziesiątki projektów dla polskich
i zagranicznych inwestorów.

 

Płynnie porusza się w przestrzeni 2D i 3D wykonując wizualizacje wnętrz na wielu platformach programowych w tym głównie AutoCAD + Accurender oraz SketchUp.

 

Jego pasją są długie wycieczki rowerowe, ksywa "Stalowa Łyda" nie wzięła się od tak sobie :-) oraz poznawanie nowych szlaków górskich.

piotr.png
Piotr Skibniewski

ratownik wodny, ratownik KPP,
płetwonurek, nurek techniczny,
sternik motorowodny i jachtowy morski

Wieloletni ratownik Mazurskiej Służby Ratowniczej zrzeszonej w S.A.R. (światowej organizacji ratowniczej) grupa M.S.W. I A., ratownik wodny, płetwonurek C.M.A.S., 2 stopień , nurek techniczny, ratownik KPP, sternik motorowodny morski, sternik jachtowy morski, radiooperator morski, stermotorzysta (uprawnienia zawodowe do przewozu ludzi i sprzętu), prawo jazdy A, B, B+E, uprawnienia zawodowe do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych, organizator wielu ekspedycji morskich i oceanicznych.

Prowadził zabezpieczania wielu imprez sportowych, motocyklowych, quadowych, motorowodnych , żeglarskich, regat, planów filmowych, reklamowych, zawodów dzieci i młodzieży. Czynny w służbie ratowniczej.

bottom of page